מציאת נכס: מודעות מקוונות וסוכני נדל"ן

בתים ודירות רשומים על ידי עיתונים, מאגרי מידע באינטרנט, ועל ידי סוכני נדל"ן. כדי לקבל רעיון ראשוני לגבי מצב השוק, אתם יכולים להתחיל את החיפוש שלכם באופן מקוון.

 

מרבית הנכסים בישראל נמכרים באמצעות סוכני נדל"ן. בתיאוריה, אתם יכולים אפילו לרכוש נכסים בישראל מחו"ל. עם זאת, למותר לציין כי קניית נכס שמעולם לא ראיתם או בדקתם באופן אישי עלולה שלא להיות ההחלטה החכמה ביותר שתעשו בחייכם.

 

במידת האפשר, עליכם לבקר בישראל כדי לראות נכסים פוטנציאליים. כצעד ראשון, תוכלו להשתמש במאגרי מידע מקוונים כדי להכיר את מחירי השוק ואז ליצור קשר עם סוכן נדל"ן. הידיעה מה אתם רוצים מבחינת סוגי הנכסים, האזורים והמחירים תעזור לכם כשאתם פונים לסוכן כדי להסביר לו מה אתם מחפשים.

 

לאחר שתגיעו לישראל, הסוכן שלכם יוכל להציג בפניכם נכסים זמינים. עם זאת, נכסים רבים פורסמו בשוק לפרק זמן קצר בלבד, כך שאם היו כאלה ששקלתם לקנות כשחיפשתם ברשת, קחו בחשבון שהם יימכרו עד שתגיעו לארץ.

 

מרבית סוכני הנדל"ן בישראל אמינים. אם אינכם בטוחים לגבי סוכן כלשהו, בקשו לראות את ההיסטוריה המקצועית שלו ואת האישורים שהוא מחזיק. סוכני נדל"ן חייבים להיות מוסמכים על ידי ממשלת ישראל לניהול עסקים, והבדיקות לרישיון זה הן קפדניות.

 

זרים דוברי אנגלית רבים קונים נכסים בישראל, וסוכני נדל"ן רבים דוברי אנגלית. לסוכנויות נדל"ן כמו Remax ו-Century 21 יש סניפים בערים הגדולות בישראל. הם מעסיקים סוכנים דוברי אנגלית ורושמים נכסים באנגלית.

 

בנוסף לכך שהם יראו לכם נכסים פוטנציאליים, סוכני הנדל"ן גם יטפלו בחוזים ונהלי רכישה. שכר טרחה של סוכן נדל"ן כולל בדרך כלל עמלה של 2% ממחיר הבית שלכם, המשולם על ידי הקונה.

בדיקת משכנתא לדירה ראשונה

 

גודל הנכס

הבית בישראל נמדד בשני אופנים: שטח ברוטו ושטח מחיה נטו. ברוטו כולל את הארון, הארונות, המסדרונות, אפילו המדרגות או פירי המעליות. נטו כולל חללי מגורים וחדרי שינה ואינו כולל חדרי אמבטיה וחלל מטבח.