10 עובדות מעניינות על אנימציה

  1. הידעתם שלמנורה מהפתיח של פיקסאר יש שם? קוראים לה לוקסו ג'וניור, על שמו של הסרט המצויר המצויר משנת 1986, שאותו הפיקה פיקסאר תחת אותו השם.

 

  1. אנימציה פירושה בצרפתית "נשמה". אם כך, תהליך האנימציה הוא למעשה הנפשת הדמויות.

 

  1. וולט דיסני הגיע בתחילה ללואי מאייר, יו"ר המטרו גולדווין מאייר, עם רעיון הקומיקס שלו על מיקי מאוס. עם זאת, מאייר השיב כי רוב המשתתפים בסרטים הם נשים, ונשים מפחדות מעכברים. לפיכך, הוא סירב לרכוש את הרעיון של הסרט המצויר והצטער על כך מאוחר יותר.

 

  1. וולט דיסני קיבל לא רק פרס אוסקר על סרטון אנימציה המצויר "שלגיה ושבעת הגמדים", אלא צלמית אחת גדולה ושבע קטנות יותר.

 

  1. "צעצוע של סיפור" הוא הסרט הראשון שעוצב ויוצר באופן מלא בעזרת טכנולוגיית תלת מימד.

 

  1. בזכות היעדר האצבע החמישית בידיהן של הדמויות המצוירות, אולפני אנימציה הצליחו לחסוך כמה מיליוני דולרים, מכיוון שהחלטה זו קיצצה את הזמן לביצוע הדמויות, פריים אחר פריים. יחד עם זאת, ארבע אצבעות לא גרמו לאי נוחות חזותית בקרב הצופים.

 

  1. "מלך האריות" נוצר בתחילה כסרט אנימציה משני, בעוד שהעניין העיקרי נוצר על ידי אולפני דיסני ב"פוקהונטס". כותבי התסריט של "מלך האריות" לא האמינו בפרויקט והם לא ששו להתחיל לעבוד עליו, זאת מכיוון שהם חשבו שהסיפור לא כל כך טוב וטענו שהם אפילו לא יודעים מי יצפה בסרט.

 

  1. בשנת 1997, יותר מ-700 ילדים יפניים נדרשו לסיוע רפואי לאחר שצפו בסרט האנימציה המבוסס על משחק מפלצות הכיס עבור נינטנדו. היו להם התכווצויות, ומומחים ייחסו את האפקט לנצנוץ האור בן חמש השניות בעיני פיקאצ'ו לאחר סצינת הפיצוץ.

 

  1. לאורך החלק השני של סרט האנימציה "פוקהונטס", שיערה של הדמות הראשית נאסף והסיבה לכך הייתה היעדר זמן של האמנים לביצוע עיבוד שיער מעופף וזורם.

 

  1. "פלונטר" הוא עד היום סרט האנימציה היקר ביותר בעולם, שעלה לאולפן 274 מיליון דולר. הפקת הסרט ארכה שש שנים, מכיוון שהיו בעיות טכניות עם דמות אחת – שיערה הארוך של רפונזל. לקח לאנימטורים תשע שנים ליצור תוכנית לעיצוב שיער אידיאלי לסרט.