מה עושה שף אישי?

שכירת שף אישי מספקת לכם אוכל טעים יותר, תזונה בריאה יותר ויותר זמן פנוי. במקרים מסוימים, זה אפילו יכול להפחית את הוצאות הארוחות שלכם. ככה זה עובד:

 

תכנון תפריט שף אישי

ראשית, השף האישי שלכם ייצור תפריט בהתאמה אישית בדיוק בשבילכם. מרבית השפים האישיים מציעים ייעוץ ראשוני כך שתוכלו לשבת ולדון בטעמכם ובצרכי התזונה שלכם. לשף מנוסה לא תהיה שום בעיה לעשות קייטרינג לאנשים שנמצאים בתזונה ללא חלב, ללא גלוטן, פליאוליתית או "paleo" או דיאטה קיטוגנית.

 

שף אישי מועיל מאוד אם יש לכם אלרגיות למזון, אתם זקוקים לדיאטות דלות סוכר לחולי סוכרת, או אם אתם מעדיפים ארוחות טבעוניות, צמחוניות או כשרות. הוא ישמח ליצור ארוחות טעימות שתוכלו לצפות בהן כדי שתוכלו לאכול בריא במהירות ללא כל הלחץ של הכנת האוכל.

 

קניות אוכל אישי

שנית, השף שלכם משמש גם כקונה האוכל האישי שלכם. לשף האישי יש יתרונות רבים. לדוגמה, הוא יודע במדויק כמה מרכיבים לקנות כדי להכין את הארוחות שאתם צריכים. במקרים רבים, הם למעשה חוסכים לכם כסף בזמן הקניות מכיוון שהוא לא יבזבז יותר ממה שצריך.

 

כמו כן, לשפים יש קשרים מצוינים עם שווקי החקלאים המקומיים ועם מיטב מוכרי המזון באזורכם. המשמעות היא שהם יבחרו את המרכיבים הטריים ביותר והמזינים ביותר שיש, כך שהארוחות שלכם יהיו טעימות בהרבה ממזון מהיר מעובד. בנוסף, אם נגמרו לכם כמה מצרכים בסיסיים כמו חלב או ביצים הם יוכלו לאסוף אותם בשבילכם כדי לחסוך לכם טיול נוסף לסופרמרקט. כששף פרטי לאירועים מבצע את כל הבישולים, ייתכן שלעולם לא תצטרכו לצאת שוב לקניות מכולת.

 

הכנה לבישול וארוחה

אחרי שהוא יאסוף את המצרכים, השף האישי שלכם יביא אותם לביתכם ויתחיל לבשל. כדי לעבוד בצורה היעילה ביותר, רוב השפים האישיים מכינים את כל הארוחות במטבח שלכם. בחלק משירותי השף הגדולים יותר עשויה להיות מדיניות של הכנת כל הארוחות במטה החברה שלהם ואז מסירתם אליכם בהמשך. לאחר הגעתו, זה יכול לקחת לשף אישי כארבע עד חמש שעות בסך הכל להכין עד חמש ארוחות למשפחה אחת. יש שפים ששמחים לשוחח אתכם בזמן שהם מבשלים, מה שיכול להיות ביקור מסביר פנים, במיוחד עבור קשישים שגרים לבד.

 

ניקוי המטבח

רוב השפים גם ינקו את המטבח לפני שהם הולכים. שפים אישיים רבים מתגאים בכך שהם משאירים לכם מטבח נקי כך שלא תצטרכו לדאוג לנקות אחריהם בכלל. הקפידו לדון בפרט זה עם השף האישי לפני שתעסיקו אותו כדי להבטיח שלא תהיה תקשורת מוטעית.