פרגולה: 5 שימושים מובילים

האם אתם מנסים להפוך את המרחב החיצוני שלכם לשמיש כל השנה? האם שמעתם אנשים מדברים על פרגולות וגזיבו ואתם חושבים שזו יכולה להיות התשובה? מהי פרגולה ולמה היא משמשת? אם אתם חדשים בעולם הפרגולות, אז פרגולה היא שם נרדף למבנה צל או סוכה, אבל יכולה להיות גם הרבה יותר מזה. פרגולה יכולה להפוך את המראה של חצר אחורית. היא יכולה לשנות לכם את אורח החיים.

 

בעיצוב הנוף של ימינו, לפרגולות אלומיניום יש מטרות רבות. הן מוסיפות פונקציה וסגנון לחצרות אחוריות בכל גודל, והן אחת הדרכים הקלות ביותר להשגת צל במרחב החיצוני. אם אתם עדיין תוהים אם זה פתרון אפשרי עבור החצר האחורית שלכם, עיינו ברשימת 5 השימושים המובילים של פרגולה. המומחים של חברת אלום חיפה ריכזו עבורכם את היתרונות בפרגולה משלכם:

השימושים הטובים ביותר בפרגולה

ישנם שימושים רבים בפרגולה שמשתנים בהתאם לחלק של המדינה שבו אתם מתגוררים. במקומות שקרובים לחוף ים, לעתים קרובות פרגולה נמצאת בראש הרשימה של "מבני הצל החיצוניים הטובים ביותר". עבור בתים באזור מדברי, יצירת נקודה נוחה עם צל עומדת בראש הרשימה. כאשר השמש יוצאת, העדיפות שלכם היא למצוא דרך לגרום לחיות מחמד ואנשים להיות מרוצים!

בנו מרחב מוצל מיוחד להתקררות

אחד השימושים הפופולריים ביותר לפרגולה הוא יצירת צל בחצר האחורית שלכם. לא רק האורחים שמבקרים אתכם יתלהבו מכך שיש לכם אזור קריר להירגע בו במהלך בישולי הקיץ שלכם, אלא שגם חיות המחמד שלכם יודו לכם!

 

השתמשו בגודל הפרגולה הנכון כדי לעצב אזור מוצל מיוחד רק לחבריכם הפרוותיים או לחבריכם שעצרו אצלכם כדי לקפוץ לבריכה. אחת מערכות הפרגולה בגודל מלא שלנו מספקת שפע צל עם או בלי מפרש צל פרגולה מכסה או חופה נשלפת. אולי תגלו שפרגולה צמודה תתאים יותר למרחב שלכם מאשר פרגולה עצמאית. כדי לגרום לכדור להתגלגל, תפסו מטר וקחו מידות של המרחב שלכם.

הגדירו את גבול הפטיו שלכם

ניתן להשתמש בפרגולות למסגרת בחלל החיצוני שלכם או ליצירת גבול פרטיות. גשרו בין שני אזורים בחצר האחורית שלכם עם מבנה חיצוני כדי למזג בצורה חלקה את עיצוב הנוף שלכם. סוכה או פרגולה בגודל מלא מספקת מבנה פתוח ליצירת גבול פטיו מוגדר יותר. השתמשו בפרגולה בחלל שלכם והפכו את חווית המגורים בחוץ לאירוח אופנתי בכל עונות השנה.

שפרו את שטח הבילוי שלכם בחוץ

אחת התשובות הנפוצות ביותר לשאלה 'מה המטרה של פרגולה' היא לשפר את המרחבים החיצוניים. שדרגו את עיצוב הנוף שלכם עם פרגולת עץ יפה. עיצובים של פרגולה למגורים בחוץ לובשים צורות רבות בהתאם למרחב שלכם. הפכו כל חצר אחורית לחדר חיצוני מזמין. צרו אזור בילוי חיצוני עם הפרגולה על ידי מבנה קיר פתוח וכיסוי פטיו. בחצר האחורית שלכם יכול להיות מקום לשיפור אורח החיים שלכם בחוץ.

השתמשו בפרגולה כדי ליצור מרחב נעים לצד הבריכה

האם מרפסת הבריכה היפה שלכם נמצאת בשמש הקופחת במשך רוב שעות היום? הוסיפו פרגולת אורן או ארז בקצה אחד יחד עם ריהוט החוץ שלכם! עכשיו יש לכם אזור מוצל ומגניב להירגע בו אחרי טבילה בבריכה! פרגולות יכולות גם ליצור מבנה ממוסגר פתוח מיידי לג'קוזי.

שדרגו את אזור הגינה שלכם

פרגולות יכולות לשפר את הגינה ולהפוך אותה למוקד של נווה מדבר בחוץ. בנו מסלול מפותל מרופד באבנים וגבול של הפרחים האהובים עליכם למבנה צל מסביר פנים שאליו תוכלו להימלט אחרי יום עבודה ארוך. ישנם הרבה יותר שימושים לפרגולה.

 

אולי אתם יכולים לחשוב על שימושים אחרים בגלל המרחב החיצוני הייחודי שלכם? פרגולות שימשו במשך מאות שנים והתפתחו לאחת הדרכים הפופולריות ביותר להוספת צל ומימד אסתטי לפטיו או לחצר האחורית.

 

אז אם אתם מחפשים מקום חדש, מסוגנן ומוצל למשפחתכם, לחבריכם ולחיות המחמד האהובות עליכם, שקלו לרכוש מבנה עץ כמו פרגולה.