טיפים לתאורה שחובה להכיר כדי ליצור את חלל האוכל המושלם

בחירת התאורה המושלמת לחדר האוכל שלך היא פרקטיות באותה מידה שהיא יצירת אווירה נעימה. כמובן, אתה רוצה ליצור מצב רוח מרגיע; ובכל זאת, חשוב לא פחות שתהיה מספיק תאורה כדי לאפשר לך לראות את אורחי ארוחת הערב שלך ולהגיש את השולחן.

 

החל מהתחשבות בריהוט ועיצוב חדר האוכל הקיימים שלך, ועד להחלטה על גודל הנברשת האופטימלית או מיקום התליון, יש הרבה דברים שיש לקחת בחשבון כשמוצאים את התאורה האידיאלית לחדר האוכל שלך. הנה כמה המלצות שיעזרו לכם למצוא תאורה שתשלים את שולחן האוכל שלכם – ותפתיע את האורחים שלכם.

אורות תקרה

נברשות

גודל חדר האוכל שלך וצורת שולחן האוכל שלך ישפיעו מאוד על אפשרויות התאורה שלך. אם אתם מחפשים ליצור אווירה אינטימית על שולחן אוכל מלבני, שקול לבחור בנברשת מלבנית מודרנית. הצורה המוארכת עוזרת להשלים שולחן מלבני, בעוד השימוש בעץ יוצר הילה חמימה ומנחמת.

 

לחלופין, אם אתם מחפשים יצירה בעלת השפעה קצת יותר מסורתית, שקול צורת נברשת קלאסית עם עדכון עצבני. נברשות קלאסיות הן צדדיות, וניתן להשתמש בהן כדי להדגיש כל צורת שולחן; עם זאת, חשוב לשמור על הקוטר שלהם בסביבות מחצית מאורך השולחן שלך להשפעה אופטימלית.

 

אורות שטוחים

אם חסר לך מקום ואין לך את הירידה לנברשת או תאורת תליון (באופן אידיאלי, צריך להיות 30 אינץ' בין משטח שולחן האוכל שלך לגוף התאורה שלך), כדאי לשקול גוף תאורה צמוד. אורות צמודים הם אידיאליים לחדרים בעלי תקרות נמוכות ומוסיפים אסתטיקה מודרנית ונקייה.

 

תאורת הדגשה

כאשר מעצבים פינת אוכל מרגיעה ומסוגננת, זה לא רק אורות התקרה שאתה צריך לקחת בחשבון – גם תאורת הדגשה חשובה. כאחת הדרכים הטובות ביותר להוסיף גיוון למערך האור שלך, תאורת הדגשה מאפשרת לך ליצור את מצב הרוח המושלם לכל אירוע.

 

פמוטי קיר

פמוטים לקיר מספקים אלמנט עיצובי נוסף לחדר האוכל שלך. לקבלת אפקט מירבי, השתמש בהם כדי להדגיש רהיטים אחרים כגון אח או מזנון מסוגנן. פמוטי קיר בדרך כלל צריכים להיות ממוקמים בגובה העיניים (בערך 60 אינץ' גבוה בחלל אוכל), או מעט גבוה יותר מהריהוט שהם מדגישים.

 

מנורות

לעתים קרובות מתעלמים ממנורות בעת תכנון חלל אוכל, אך כאשר בוחרים אותם נכון, ניתן להשתמש בהן כדי למשוך את כל אסתטיקת האוכל שלך יחד.

 

אם חדר האוכל שלכם קומפקטי יותר, מנורות שולחן יכולות להוסיף אור נחוץ מבלי להקריב את שטח הרצפה. 

 

עם זאת, אם יש לך הרבה מקום לשחק איתו, מנורת רצפה יכולה לתת דינמיקה נוספת לתאורת חדר האוכל שלך. 

 

בין אם אתם רוצים שחדר האוכל שלכם יהווה חגיגה של מסיבות ארוחות ערב אופנתיות וארוחות גורמה, או חלל אינטימי שיהנו ממנו בני משפחה וחברים, כאן תוכלו לראות את ההשראה העיצובית שאתם צריכים.