האם טבעות אירוסין יקרות יותר מטבעות נישואין?

טבעות אירוסין וטבעות נישואין מסמלות את הקשר והמחויבות של מעמד הנישואין, אבל הן שונות מאוד כשמדובר במחיר ומסורת. בהתאם לסגנון, עיצוב וחומר – מחיר הטבעת יכול להשתנות באופן דרסטי. בממוצע, אנשים מוציאים אלפי שקלים על טבעות אירוסין בלבד. ישנן כמה סיבות עיקריות מדוע טבעות אירוסין יקרות יותר מטבעות נישואין.

 

אלו דבריהם בנוגע להבדלים בין טבעת נישואין לאירוסין

מה ההבדל בין שני סוגי הטבעות?

לטבעות אירוסין וטבעות נישואין יש היסטוריה ארוכה, ולכל סוג טבעת ישנן משמעויות שונות לחלוטין. בעוד שטבעת הנישואין משמשת בדרך כלל במהלך הטקס כדי לסמן את הקשר הרשמי בין בני הזוג, טבעת האירוסין ניתנת בדרך כלל במהלך ההצעה הקודמת לטקס זה.

אם אתם מתכננים להינשא לבחירי ליבכם, טבעת האירוסין שלכם משמשת כהצהרה ברורה לעולם. מסיבה זו, אנשים רבים בוחרים לתעדף את טבעת האירוסין כאשר הם בונים את התקציב שלהם.

מאחר שטבעות נישואין בדרך כלל לא מוחלפות בין בני הזוג אלא רק במעמד טקס הנישואין עצמו, אתם יכולים בהחלט להנות מטבעת האירוסין שלכם במשך זמן רב יותר.

 

כל החומרים אינם נוצרים שווים

ברוב המקרים, העיצוב של טבעת אירוסין בנוי סביב יהלום או אבן גדולה יותר במרכז. זו אחת הסיבות לכך שעלותה תהיה גבוהה יותר, שכן מחיר הראשונה יהיה תלוי במידה רבה בגודל ואיכות האבן המרכזית.

לעומת זאת, טבעות נישואין בדרך כלל תהיינה פשוטות יותר מבחינת העיצוב שלהן, והן עשויות לכלול יהלומים קטנים רבים, מספר קטן של אבנים או ללא אבנים כלל.

 

סגנונות פופולריים יותר של טבעות אירוסין, כמו טבעות היילו, דורשים עוד מתכת בתהליך הייצור. המשקל הנוסף וכן העיצוב האומנותי הנדרשים יכולים להשפיע באופן משמעותי על העלות הכוללת של הטבעת. בחירת מתכת יקרה יותר כמו פלטינה או פלדיום יכולה ליצור פער גדול עוד יותר בין העלות של טבעת האירוסין לבין זו של טבעת הנישואין.

 

עיצוב הוא גורם מפתח

עיצוב של טבעת אירוסין לעתים קרובות יהיה מורכב יותר, ובהתאם מושך את העין מפני שישנם לא מעט פרטים בהשוואה לעיצוב של טבעת נישואין. בהתאם לכך, הטבעת מתייקרת. הוספת תכונות נוספות בהתאמה אישית צפויה להעלות עוד את המחיר.

טבעות נישואין הן בדרך כלל פשוטות יותר במראה שלהן, כך שאתם יכולים לצפות לשלם פחות על הסגנונות הסטנדרטיים.

 

טבעת נישואין לעתים קרובות צריכה להתאים לטבעת האירוסין, ולא להיפך. זאת, בין השאר, בשל העובדה כי טבעת האירוסין מוענקת לבני הזוג קודם, באופן מסורתי. כמו כן, היא נוטה להיות דומיננטית יותר מבין שני סוגי הטבעות.

ברגע שתתאהבו בטבעת האירוסין שלכם, אתם כנראה תרצו להבטיח שטבעת הנישואין תחמיא לה היטב מבלי למשוך יותר מדי תשומת לב.

 

פקחו עין על המגמות הנוכחיות

עלות הטבעות שלכם יכול להיות מושפע מאוד מסגנונות פופולריים והתאמות אישיות. אבני חן אלטרנטיביות ומתכות שונות הופכות לאט לאט להיות חלק מהמיינסטרים. לדוגמה, טבעת שעשויה מטונגסטן וטופז תעלה הרבה פחות מאשר טבעת סוליטייר עם יהלום בצורת חיתוך כרית, כך שזה יעזור לכם לצמצם את הפער שבין עלות טבעת האירוסין לבין עלות טבעת הנישואין. עם זאת, טבעות אירוסין עם יהלומים במרכז מרשימות מאוד ומבטאות מורכבות רבה, ולכן הן עדיין באור הזרקורים. זכרו שהבחירה בטבעת במשקל קראט גבוה יותר יכולה בקלות לשלש את הסכום שאתם מוכנים לשלם.

 

באופן כללי, ללא קשר לסגנון הטבעת שבו תבחרו, אתם יכולים לצפות שטבעת האירוסין שלכם תגיע עם תג מחיר גבוה יותר מטבעת הנישואין. אבל בין אם הטבעות שלכם הן הפתעה או רכישה מתוכננת, אתם תחשבו עליהן בכל פעם שתביטו למטה על היד שלכם.

 

מוכנים לעבור לשלב הבא ולרכוש לבני הזוג שלכם טבעת אירוסין? התחילו לחפש כבר עכשיו, מדובר בתהליך שייקח קצת זמן, ובוודאי שאינכם רוצים להילחץ ברגע האחרון.