5 דברים שתוכלו ללמוד מאתר שמעוצב בצורה לא טובה

בני בדיוק התחיל ללמוד בחטיבת ביניים, ויחד עם התמצאות בסביבה בית ספרית לא מוכרת, יש לו עכשיו "שיעורי בית כמו שלא היו מעולם", וזה לא רק כמות שיעורי הבית.

 

מוריו כבר לא שולחים דפי שיעורי בית מודפסים הביתה. התלמידים אמורים לבקר באתרי האינטרנט של המורים כדי להוריד מטלות, מדריכי לימוד ולצפות בהרצאות. ולמרות שדרך מקוונת בדרך כלל אינה מהווה בעיה עבור תלמידי חטיבת הביניים הטכנולוגיים, היא הופכת לבעיה כאשר אתרי האינטרנט מעוצבים בצורה לא טובה.

 

המבקרים מגיעים לאתר כדי לספק יעדים, לבצע משימות ולקבל תשובות לשאלות. אם משתמשים לא יכולים למצוא את מה שהם מחפשים באתר, הם ילכו למקום אחר. אבל בני לא יכול ללכת למקום אחר. אין לו ברירה אלא להתבושש בניווט הלא ברור והעיצוב הגרוע כדי למצוא את מה שהוא צריך. זה מטריף אותי.

 

ובכל זאת, אתם יכולים ללמוד הרבה מהאילוץ הזה להשתמש באתר שמעוצב בצורה לא טובה, כולל דרכים לשיפור האתר שלכם ושל הלקוח שלכם

חברה לבניית אתרים בצפון ריכזה עבורכם את המידע:

 

  1. עשו הכל כדי לצמצם את מספר הקליקים.

מדף "שיעורי בית בכיתה ו'", שם נאמר לו שכל המטלות היו מקושרות, עליו ללחוץ על שלושה דפים כדי להגיע למשימות המתמטיקה. יש לקשר ישירות מהקצאות המתמטיקה מהעמוד הראשי. בעת הניווט, משתמשי האתר לא רוצים לעצור ולקרוא לאורך הדרך. הם רוצים להמשיך לנוע עד שהם ימצאו את הקישור הנכון.

 

  1. הפכו את הקישורים למשמעותיים.

הקישורים צריכים להיות תיאורים. אל תגידו לקוראים "לקרוא עוד" או "לחצו כאן". ספרו להם מה הם יקראו אם הם ילחצו. "שיעורי בית במתמטיקה 6-10 באוקטובר" הוא דוגמה לקישור תיאורי.

 

  1. הקלו על הקוראים באמצעות כותרות משנה ונקודות עיקריות.

רשימות מקלות על אחיזת מידע ועוזרות לאנשים לדפדף בו ביתר קלות. במידת האפשר, שמרו על רשימות קצרות. אבל אם הרשימה שלכם ארוכה, השתמשו במרחב הלבן כדי לפרק אותה לגורמים.

 

  1. תוכן הכותרת צריך להיות תמציתי ותיאורי.

כותרת אמורה להתבלט משאר הטקסט. כותרות כתובות היטב מאפשרות למשתמשים למצוא בדיוק את מה שהם צריכים. אתם יכולים גם להפוך את המידע לצפוף פחות וקריא יותר, ולאפשר למשתמשים לקבל סקירה מהירה של הדף.

 

  1. זכרו שגם באתרי אינטרנט, פחות זה לפעמים יותר.

בטלו את תכונות האתר שמסיחות את הדעת כמו אנימציית פלאש או גלילת טקסט. השתמשו באנימציה במקום שבו היא באמת יכולה לעזור, לא רק לצורכי תצוגה.